Home / Lajme / Maqedoni / Maratona e këngës popullore për herë të parë në Tetovë

Maratona e këngës popullore për herë të parë në Tetovë

25 korrik-
Ky festival i këngës popullore e qytetare që për herë të parë do të mbahet në Tetovë e bën qytetin tonë të bashkohet me festimet e qyteteve tjera shqiptare.

Në organizim të TV KLAN dhe PROMOTOR dhe me përkrahje të komunës së Tetovës, të hënën, më 26 korrik, me fillim në orën 19:00 në sheshin “ILIRIA”, Maratona e këngës popullore dhe qytetare do të ketë ndalesën e radhës në qytetin e Tetovës.

Ky festival i këngës popullore e qytetare që për herë të parë do të mbahet në Tetovë e bën qytetin tonë të bashkohet me festimet e qyteteve tjera shqiptare.
Në festival do të marrin pjesë emra të njohur të muzikës popullore si: Eli Fara, Bujar Qamili, Ylli Baka, Silva Gunbardhi, Selami Kolonja, Eranda Libohova dhe shumë këngëtarë të tjerë

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *