Home / Lajme / Maqedoni / Maratona e këngës popullore qytetare zhvendoset për neser!

Maratona e këngës popullore qytetare zhvendoset për neser!

26 korrik-
Organizatorët e festivalit, komuna e Tetovës, Tv KLAN dhe PROMOTOR kërkojnë ndjesë për këtë zhvendosje, dhe njëkohësisht kërkojnë mirëkuptim nga adhuruesit e muzikës popullore.

Njoftojmë qytetarët se për shkak të problemeve teknike në doganën “Qafthënë” dhe për shkak të motit të keq, në Tetovë Maratona e këngës popullore dhe qytetare do të mbahet nesër (e martë) 27.07.2010 me fillim në orën 19:00.

Organizatorët e festivalit, komuna e Tetovës, Tv KLAN dhe PROMOTOR kërkojnë ndjesë për këtë zhvendosje, dhe njëkohësisht kërkojnë mirëkuptim nga adhuruesit e muzikës popullore.

Me këtë rast edhe njëherë ftohen të gjithë qytetarët nga Tetova dhe qytete të tjera që nesër të marrin pjesë në këtë koncert të muzikës popullore e qytetare.

Komuna e Tetovës

TV KLAN

PROMOTOR

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *