Home / Sport / Reali gati të rrëmbejë ‘gjermanin’ Mesut Ozil

Reali gati të rrëmbejë ‘gjermanin’ Mesut Ozil

Real Madridi mësohet ta ketë futur në listën e gjatë të transferimeve edhe mesfushorin e talentuar gjerman, Mesut Ozil, për të siguruar një kalim të këtij të fundit në “Bernabeu” nga Werder Bremeni.

Mourinho tashmë ka konfirmuar interesimin e tij për Khediran, ndërsa tani duket se po kërkon ta transferojë dhe kolegun e tij të kombëtares, Mesut Ozil, që ka shkëlqyer gjatë Kampionatit Botëror 2010.

Thuhet se përfaqësuesit e 21-vjeçarit janë takuar me Jorge Valdanon, të cilin e kanë informuar për një klauzolë në kontratën e Ozil, që është 16 milionë euro.

Kjo shumë realisht nuk është asgjë për Real Madridin, duke marrë parasysh nevojën për kreativitet në mes të fushës madrilene.

Gjithashtu lexo

Minutat e para të Neymarit ndaj Toulouse: Përlotet, driblon bukur, godet shtyllën dhe në fund shënon gol (Foto/Video)

Fillimi i ndeshjes së Neymarit me Paris Saint Germainin ndaj Toulouse ka nisur me emocione …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *