Home / Lajme / Maqedoni / Spërkatje kundër mushkonjave

Spërkatje kundër mushkonjave

Tetovë, 30 korrik-
Spërkatja do të kryhet në periudhën prej ora 19 të mbrëmjes e deri në orën 06.00 të mëngjesit me aparat për spërkatje të ftohtë të vendosur në furgon ndërsa para tij do të ketë një automjeti tjetër ndriçues.

Më 3 dhe 4 gusht në qytetin e Tetovës do të realizohet dezinsektimi parandalues që organizohet nga ana e entit për mbrojtje shëndetësore I bazuar në vendimin komunës së Tetovës, që është në përputhje me ligjin për mbrojtjen e vendbanimeve nga sëmundjet ngjitëse Dezinsektimin parandalues do ta realizojë qendra publike Shëndetësore në Tetovë.Ekipet do ta realizojnë fazën e parë të rendit dezinsektues për zvoglimin e numrit të mushkonjave.

Spërkatja do të kryhet në periudhën prej ora 19 të mbrëmjes e deri në orën 06.00 të mëngjesit me aparat për spërkatje të ftohtë të vendosur në furgon ndërsa para tij do të ketë një automjeti tjetër ndriçues.

Me dezinsektim do të përfshihen hapsirat e gjelbërta në zonën e qytetit.Luten edhe bletarët të ndërmarrin masa adekuate për mbrojtjen e bletëve”, thuhet në një njoftim të lëshuar nga ana entit për mbrojtje shëndetësore njësia TetovëSipas këtij njoftimi në rast të kushteve të motit të keq dezinsektimi do të realizohet në ditën e ardhëshme. (U.H)

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *