Home / Sport / Uzbekistani “mysafiri” i radhës për kuqezinjtë

Uzbekistani “mysafiri” i radhës për kuqezinjtë

Ekipi kombëtar shqiptar do të luajë më 11 gusht një ndeshje miqësore ndaj ekipit kombëtar të Uzbekistanit, e cila do të zhvillohet në Durrës.

Sfida që do të luhet në stadiumin “Niko Dovana” do të jetë edhe ndeshja e parë që do të luhet me drita në këtë stadium.

Në këtë ndeshje është parashikuar të provohen disa prej lojtarëve të rinj të cilët mund të jenë në të ardhmen kandidatë për të veshur fanellën kuqezi.

kjo do të jetë miqësorja e pestë nën drejtimin e trajnerit kroat, Josip Kuzhe. Në katër ndeshjet e tjera ekipi ynë kombëtar ka arritur të fitojë tre herë dhe të barazojë një.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *