Home / Sport / Bajrami shënoi kundër Skocisë

Bajrami shënoi kundër Skocisë

Emir Bajrami ka shënuar gol kundër Skocisë dhe ka luajtur plotë 64 minuta si titullarë për Suedinë e cila e fitoi miqësoren me shifrat 3:0.

Bajrami ka luajtur titullarë përkrah, Zlatan Bajramoviqit dhe ka shënuar golin e dytë të ekipit në minutën e 39-të të ndeshjes. Kjo ka qenë ndeshja e parë që shqiptari ka luajtur si titullarë me ekipin kombëtares të Suedisë pas transferimit të tij nga Elfsborg të kampioni i Holandës, Tëente.

Xherdan Shaqiri ka luajtur titullar për Zvicrën në miqësoren me Austrinë që e fituan helvetikët (1:0). Shaqiri u zëvendësua pas 64 minutave, kurse në 15 minutat e fundit u aktivizua edhe sulmuesi gjilanas, Albert Bunjaku. Valon Behrami nuk u paraqit fare në këtë ndeshje.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *