Home / Sport / Barcelona e zhgënjyer nga refuzimi i Fabregas

Barcelona e zhgënjyer nga refuzimi i Fabregas

Barcelona është zhgënjyer pasi nuk ka mundur të tërheqë në radhët e saj kapitein e Arsenalit, Cesc Fabregas.

Futbollisti Fabregas vendosi që të qëndronte tek klubi Emirates.

“Në shenjë të lëshimit të komunikatës për të ardhmen kontraktuale të Cesc Fabregas, FC Barcelona shpreh pendesë të madhe për vendimin e Arsenalit për ta konsideruar lojtarin të pashitshëm dhe për mosshqyrtimin e asnjë prej ofertave të propozuara. Asnjë prej ofertave, në asnjë mënyrë, nuk e kaloi shumën 40 milionë euro”, thuhet në komunikatën e lëshuar nga klubi katalanas.

Prej muajsh, Barcelona ka kërkuar që të përfshijë në skuadër Fabregas, duke përdorur oferta të ndryshme, por asgjë nuk e joshi lojtarin që të shkojë tek ky klub.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *