Home / Sport / Cana kundër Rajkardit: Jam i zhgjënjyer

Cana kundër Rajkardit: Jam i zhgjënjyer

Mesfushori shqiptar i Gallatasajit, Lorik Caka, pas disa ndeshjeve pa u aktivizuar në formacionin kryesor, ka plasur në lumë kritikash ndaj drejtuesve të klubit turk dhe trajnerit holandez, Frenk Rajkard.

Sipas gazetës turke “FOTO MAÇ” mësohet që Cana të këtë shprehur zhgënjimin e tij të parë pas tranferimit tek Gallatasaj.

Cana është transferuar tek ekipi turk pas këmbënguljes së babait që është edhe menaxheri tij por nuk ka gjetur ambjentin e duhur deri tani për tu përshtatur në këtë klub.

Sipas gazetës turke Cana është shprehur se nuk e ka takuar personalisht trajnerin që nga koha e ardhjes tek Gallatasaraj dhe për këtë ka shfaqur një reagim të ashpër ndaj holandezit, Frenk Rajkard.

Cana është ka thënë se ndihet shumë i shqetësuar edhe për mos aktivizimin e tij.

“Duke qënë profesionist për mua nuk është problem edhe pse jam në stol por kur në formacionin e parë luajnë lojtar që nuk e meritojnë vendin është një gjë e pakuptueshme për mua dhe problemi qëndron diku tjetër”.

Në mbyllje Cana është shprehur se ka pasur debate më të atin lidhur me transferimin dhe problemet që po has tek turqit e Gallatasarajit

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *