Home / Sport / Ervin Bulku transferohet tek kroatët e Hajduk Split

Ervin Bulku transferohet tek kroatët e Hajduk Split

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ervin Bulku, është transferuar në kampionatin kroat tek skuadra e Hajduk Split.

Tratavitat midis lojtarit dhe ekipi të njohur kroat janë mbyllur me sukses dhe tashmë Bulku do ti bashkohet skuadrës së tij të re.

Skuadra e Hajduk Split është skuadra e dytë në Kroaci që ka fituar më shumë tituj në kampionat pas Dimanos së Zagrebit.

Hajdut Split numëron gjashtë tituj të fituar në historinë e tij.

Skuadra e re e Bulkut është e suksesshme edhe në kupat e Europës ku ka arritur të përfaqësoj mjaft mirë futbollin kroat duke arritur tre herë në fazën e çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve dhe një herë në gjysmëfinalen e Kupës UEFA dhe Kupës së Kupave.

Ervin Bulku u transferua tek skuadra kroate nga skuadra ukrainase e Krivbasit ku luajti për tre sezon duke u aktivizuar në 54 ndeshje dhe ka qenë autori i gjashtë golave për ngjyrat e skuadrës ukrainase.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *