Home / Sport / FFM- proces kundër Shkëndisë dhe Teteksit

FFM- proces kundër Shkëndisë dhe Teteksit

Proces disiplinor kundër Shkëndisë, u ngrit për shkak të hyrjes në terren të disa personave, në minutën e 75-të të përballjes me Teteksin si dhe për organizimin e dobët të ndeshjes dhe hedhjes së fishekzjarrëve në fushën e lojës.

Pas incidenteve të të martës në derbin lokal mes Shkëndijës dhe Teteksit, komisari i garave pranë FFM-së Mile Spirkovski ngriti procese disiplinore kundër të dyja skuadrave tetovare.

Proces disiplinor kundër Shkëndisë, u ngrit për shkak të hyrjes në terren të disa personave, në minutën e 75-të të përballjes me Teteksin si dhe për organizimin e dobët të ndeshjes dhe hedhjes së fishekzjarrëve në fushën e lojës.

Gjithashtu proces disiplinor është ngritur ndaj Komisarit të Sigurimit të “kuq e zinjve”, Bekim Azizi për organizimin e dobët, dhe sjelle të pahijshme për të cilat është pezulluar. Kundër Teteksit proces disiplinor është ngritur për shkak të sjelljes së pahijshme të fansave të kësaj skuadre.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *