Home / Sport / Francë, kthehen Benzema, Nasri e Mekses

Francë, kthehen Benzema, Nasri e Mekses

Trajneri i ri i kombëtares franceze, Laoren Blank, ka bërë publike listën e 22 lojtarëve që do të përballen me Norvegjinë me 11 gusht.

Ajo që tërheq vëmendjen është se ashtu siç ishte deklaruar më parë, ne kete liste nuk eshte perfshire asnjë prej 23 lojtareve qe ishin prezent ne Afrikën e Jugut ne Botërorin 2010.

Nga ana tjetër, në kombëtare janë ftuar sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, mesfushori i Arsenalit, Samir Nasri dhe mbrojtësi i Romes, Philippe Mekses.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *