Home / Sport / Ibra tek Milani, pengesë vetëm paga e tij

Ibra tek Milani, pengesë vetëm paga e tij

Adriminastratori i deleguar i Milanit, Adriano Galiani, pas takimeve të shumta me presidentin e Barcelonës, Sandro Rosell, është shprehur se pengesa e vetme për transferimin e suedezit Ibrahimoviç, është paga e tij e lartë.

Administratori Milanit pohon se Ibra paguhet për shumën e 11 milion eurove tek Barça por ne nuk mund t’i paguajmë një shumë të tillë nëse luan tek Milani.

Galiani ka thënë se jemi ende shumë larg një marrëveshje përfundimtare por bisedime po shkojnë në rrugën e duhur.

Numri dy i kuqezinjëve është shprehur se Ibra ka pranuar që të luaj për Milanin.

Kohët e fundit në kampin katalanas janë ftohur marrrdhëniet midis teknikut Guardiola dhe sulmuesit suedez që me shumë mundësi nuk do ta nis sezonin e ri tek Barcelona.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *