Home / Lajme / Maqedoni / Konfiskohen cigare tek tregu

Konfiskohen cigare tek tregu

24 gusht-

Në veturën Mercedes me targa të Tetovës, pronë e 52 vjecarit R.I nga fshati Llërcë, janë gjetur 1660 palo me cigare ndërsa tek vetura Golf, pronë e 50 vejçarit B.Z nga Tetova janë konfiskuar 2410 kutia cigare të ndryshme.

Sektori për punë të Brendëshme në Tetovë sot në mëngjes rreth orës 07.00 në dy vetura të parkuara pranë tregut të gjelbërt, ka gjetur dhe ka konfiskuar 4070 paketa cigare të ndryshme nga Kosova, Greqia por pa banderola të dedikuara për blerësit tetovarë.

Në veturën Mercedes me targa të Tetovës, pronë e 52 vjecarit R.I nga fshati Llërcë, janë gjetur 1660 palo me cigare ndërsa tek vetura Golf, pronë e 50 vejçarit B.Z nga Tetova janë konfiskuar 2410 kutia cigare të ndryshme.

Aksioni i sotëm pason pas një aksioni gjatë javës së kaluar po në të nejtin vend kur u konfiksuan sasi e konsiderueshme e cigareve pa banderola.

Aksioni I sotëm I policisë ka qenë vazhdimësi e kapjes dhe sanksionimit të shitjes së paligjshme të cigareve oa banderola.Ndaj dy tetovarëve do të inicohet padi penale.

Gjithashtu lexo

Arrestohet 51 vjeçari në ‘Tabanoc’, një ndër personat e kërkuar nga INTERPOLI

Më 16.08.2017, rreth orës 20:15 në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, nga ana e policëve është arrestuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *