Home / Sport / Lëv: Gjermania arrin kulmin në Botërorin e 2014-s

Lëv: Gjermania arrin kulmin në Botërorin e 2014-s

Trajneri i përfaqësueses gjermane, Joakim Lëv, se ekipit i drejtuar prej tij do të arrijë kulmin në Botërorin e ardhshëm që do të zhvillohet në Brazil në vitin 2014.

“Ne i kemi te qarta idetë për të ardhmen. Kemi shume gjera për të modifikuar, për ta bëre ekipin me potencialin maksimal për Botërorin 2014 ne Brazil”, theksoi Lëv për revistën “Sport Bild”.

Pas dëmtimeve te Ballak, Rolfes e Vestermann, trajneri gjerman ndërtoi për Botërorin Afrikë e Jugut 2010 një ekip te ri e pa përvojë te madhe ndërkombëtare, i cili shfaqi vlerat e tij më të mira në Afrikën e Jugut.

Gjermania u rëndit e treta në këtë kompeticion ku shkoi pa shumë pretendime.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *