Home / Sport / Liga e Kampionëve, play-off, hidhet shorti

Liga e Kampionëve, play-off, hidhet shorti

Hidhet shorti në Nion për turin e fundit eliminator të Ligës së Kampionëve ku bien në sy takimi mes Sampdorias dhe Verder Bremenit dhe Dinamos së Kievit me Ajaksin.

Në sfidat e tjera Zeniti i trajnerit italian Luciano Spaleti do të përballet me francezët e Aukserit, ndërkohë që bie në sy gjithashtu edhe derbi iberik mes portugezëve të të cilët eleminuan Selltikun me spanjollët e Seviljas.

Kjo është panorama e plotë e takimeve:

Werder Bremen – Sampdoria, Dinamo Kiev – Ajax, Salzburg – Hapoel Tel Aviv, Rosenborg – Copenhagen, Basel – Sherif, Sparta Praga – Zilina, Partizan Beograd – Anderlecht, Young Boys – Tottenham, Braga – Sevilla, Zenit – Auxerre.

Ndeshjet e para do të luhen në datat 17-18 gusht ndërsa ato të kthimit vetëm pas një jave, 24-25 gusht.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *