Home / Sport / Mourinho: Kaka “zëvendësohet” nga Canales

Mourinho: Kaka “zëvendësohet” nga Canales

Sergio Canales do të jetë pjesë e Real Madridit për gjatë këtij sezoni, duke zëvendësuar kështu bashllëkun e lënë nga Kaka.

Deklarata është bërë nga trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, i cili ka theksuar se 18-vjeçari Canales mund të përfshihet në vend të brazilianit Kaka.

“Ai do të befasojë. Ai më ka befasuar mua. Ai duket shumë i mirë dhe mund të luajë në të njëjtën pozitë si Kaka, prapa sulmuesve. Që kur kam punuar me të, kam qenë shumë i impresionuar”, thotë Mourinho.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *