Home / Sport / Mourinjo: Realin tim shikojeni vitin tjetër

Mourinjo: Realin tim shikojeni vitin tjetër

“E kam thënë gjithmonë që skuadrat e mia janë në kulmin e fuqisë në sezonin e dytë”, paralajmërnon tifozët madrilen trajneri i Realit të Madridit, Hoze Mourinjo.

Gjatë një interviste për të përditshmen spanjolle “El Mundo”, Mourinjo nënvizoi se procesi i asimilimit bën që një skuadër të adaptohet me sistemin e lojës vetëm në sezonin e dytë por kjo nuk do të thotë se nuk do të fitojmë trofe sezonin e parë.

Po të shikojmë pas, Mourinjo ka fituar që në sezonin e parë kampionate me Porton, Çelsin dhe Interin dhe këtë shpreson ta realizojë edhe me Realin e Madridit.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *