Home / Lajme / Maqedoni / Në një aksident rrugor në Grupçin lëndohen pesë persona

Në një aksident rrugor në Grupçin lëndohen pesë persona

13 gusht-
ë lënduarit menjëherë janë transferuar në qendrën urgjente në Shkup, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Policia momentalisht kryen ekspertizën në vendin e aksidentit.

Në aksidentin rrugor që ndodhi sot në mëngjes rreth orës 8:20 minuta në autostradën Shkup-Tetovë te unaza në afërsi të fshatit Grupçin janë lënduar pesë vetë.

Të lënduarit menjëherë janë transferuar në qendrën urgjente në Shkup, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Policia momentalisht kryen ekspertizën në vendin e aksidentit.

Nga MPB-ja sqarojnë se sipas informacioneve fillestare aksidenti rrugor ndodhi kur një automjet transporti me markë “mercedes” me targa të Tetovës, i drejtuar nga M.S.(26) nga Tetova, ka goditur në automjetin e parkuar “hundai” me targa të Shkupit. “Hundai” ka qenë i 42-vjeçares K.P nga Shkupi

Gjithashtu lexo

Kallëzim penal deri te PSP nga Mehmeti, Llatas dhe Talevska kundër biznesmenit Palevski

Ashtu siç u informua dje nga Telegrafi, biznesmeni Ljupço Palevski është marrë në pyetje informative …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *