Home / Lajme / Maqedoni / Një person humbi jetën, një tjetër është lënduar rëndë gjatë një incidenti të armatosur në Qafthanë

Një person humbi jetën, një tjetër është lënduar rëndë gjatë një incidenti të armatosur në Qafthanë

Strugë, 31 gusht 2010
Sipas njohurive të para nga MPB, baba e bir nga fshati Dellogozhdë i Strugës, janë qëlluar nga një familjar i tyre i cili menjëherë është arratisur. Policia për kohë të shkurtër e ka gjetur dhe arrestuar sulmuesin, ndërsa në bisedë informative janë marrë disa persona të cilët kanë qenë dëshmitarë të incidentit. Me siguri motiv i të shtënave kanë qenë hesapet e papastruara familjare pronësore-juridike.

Urim Hasipi
– Një person humbi jetën, ndërsa një tjetër është lënduar rëndë gjatë një incidenti të armatosur që ka ndodhur mbrëmë në udhëkryqin në dalje të Strugës në drejtim të kalimit kufitar Qafthanë.

Sipas njohurive të para nga MPB, baba e bir nga fshati Dellogozhdë i Strugës, janë qëlluar nga një familjar i tyre i cili menjëherë është arratisur. Policia për kohë të shkurtër e ka gjetur dhe arrestuar sulmuesin, ndërsa në bisedë informative janë marrë disa persona të cilët kanë qenë dëshmitarë të incidentit. Me siguri motiv i të shtënave kanë qenë hesapet e papastruara familjare pronësore-juridike.

Nga MPB paralajmërojnë se sot do të parashtrohet edhe padi penale kundër sulmuesit.

Babai dhe djali menjëherë janë transferuar në spitalin e përgjithshëm të Strugës. Por, për shkak të plagëve serioze dhe gjakderdhjes së shumtë babai u është nënshtruar plagëve, kumtojnë nga spitali i përgjithshëm i Strugës.

Djali mbi të cilin është kryer intervenim operativ po luftën për jetë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *