Home / Sport / Zyrtare: Ozili është i Realit

Zyrtare: Ozili është i Realit

Zyrtare, Mesut Ozil tashmë është një lojtar i Real Madrid.

Më në fund është arritur marrëveshja për transferimin e mesfushorit në “Bernabeu”. Klubi madrilen do të derdhë në arkat e gjermnëve të Verder Bremenit shumën prej 15 milionë eurosh.

Lajmi u konfirmua pasditen e të mërkurës nga vetë klubi galaktik, me anë të një njoftimi në faqen e internetit. Në komunikatë saktësohet se 22-vjeçari do të nënshkruajë një kontratë 6-vjeçare me klubin madrilen dhe do të përfitojë 5 milionë euro në sezon.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *