Home / Lajme / Maqedoni / I dyshuari për vrasje qëllon policinë në Haraçinë

I dyshuari për vrasje qëllon policinë në Haraçinë

14 shtator-
Ajvazi akuzohet për një vrasje të kryer para tre vitesh. Pas shkëmbimit të zjarrit Ajvazi ka arritur të ikë nga forcat policore kurse gjatë largimit siç pohojnë dëshmitarët okular, ai me makinën e tij ka goditur një kalimtar të rastit.

Sot rreth orës 14 në hyrje të Haraçinës ndodhi një përleshje e armatosur mes Murat Ajvazit dhe policisë të cilët e kishte takuar atë në rrugën mes Hasanbegut dhe Haraçinës.
Ajvazi akuzohet për një vrasje të kryer para tre vitesh. Pas shkëmbimit të zjarrit Ajvazi ka arritur të ikë nga forcat policore kurse gjatë largimit siç pohojnë dëshmitarët okular, ai me makinën e tij ka goditur një kalimtar të rastit.
Nga MPB-ja thanë se asnjë polic nuk është plagosur gjatë aksionit për kapjen e Ajvazit. Ky është tentim i dytë i forcave policore për arretimin e tij, i cili akuzohet për vrasjen e Goce Zdravevskit nga fshati Bërnjac në vitin 2007.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *