Home / Lajme / Maqedoni / Jankullovska: Nuk ka nevojë për reagim kundër vehabistëve

Jankullovska: Nuk ka nevojë për reagim kundër vehabistëve

23 shtator-
Reagimi i saj pasoi dy ditë pas deklarimit të kreut të BFIM-së, Sulejman Rexhepi për ndihmën e kërkuar nga pushteti dhe diplomatët për ballafaqim me këto lëvizje radikale fetare.

Ministrja e Brendshme e Maqedonisë, Gordana Jankullovska deklaroi se për momentin nuk ka nevojë për reagimin e MPB-së për ballafaqim me vehabistët.

“Deri në këtë moment nuk ka arsye për reagim nga MPB për t`u ballafaquar me vehabistët radikalist”, deklaroi Jankullovska.

Reagimi i saj pasoi dy ditë pas deklarimit të kreut të BFIM-së, Sulejman Rexhepi për ndihmën e kërkuar nga pushteti dhe diplomatët për ballafaqim me këto lëvizje radikale fetare.

Ministrja Jankullovska deklaroi se po ndjekin situatën në kontinuitet sidomos për lëvizjet radikale që mund të jenë kërcënim për vendin dhe rajonin.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *