Home / Lajme / Maqedoni / Konsumon helm për insekte dhe vdes

Konsumon helm për insekte dhe vdes

15 shtator-
Sipas SPB-së në Tetovë, të afërmit e tij mënjëherë e kanë sjellur në spitalin e Tetovës, por për shkak të gjendjes së vështirësuar ai është transefuar për në klinikat e Shkupit.
Në rrugë e sipër fëmijë ka ndruar jetë. Policia ka kryeher hetimet, dhe punon në zbardhjen e plotë të këtij rasti, ndërsa në trupin e fëmijës sot është kryer obduksion.

Mbrëmë rreth 20 e 50 minuta, në spitalin klinik të Tetovës, është sjellur një gjashtë vjeçar nga fshati Gurgurnicë I cili ka qenë në gjendje të rëndë.
Policia e Tetovës, bëri të ditur se , djali, sipas rrëfimit të së ëmës së tij, C.E 38 vjeçare, paraprakisht ka konsumuar sasi të caktuar të një preparati, të cilin familja e ka përdorur për zhdukjen e insekteve.
Preparati ka qenë i vendosur në njërën prej dhomave të shtëpisë, ndërsa fëmiju pas konsumimit ka filluar të ndjehet keq.
Sipas SPB-së në Tetovë, të afërmit e tij mënjëherë e kanë sjellur në spitalin e Tetovës, por për shkak të gjendjes së vështirësuar ai është transefuar për në klinikat e Shkupit.
Në rrugë e sipër fëmijë ka ndruar jetë. Policia ka kryeher hetimet, dhe punon në zbardhjen e plotë të këtij rasti, ndërsa në trupin e fëmijës sot është kryer obduksion.
Mjekët nga Spitali klinik i Tetovës kanë apeluar deri tek familjarët që preparatet të cilët i përdorin për mirëmbajtje të Higjienës, dhe zhdukjen e insekteve të mos jenë të kapshëm për fëmijët por të mbahen në vende të fshehura.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *