Home / Lajme / Maqedoni / Kthehet bariu me 600 delet, MPB e depërtoi në Shqipëri

Kthehet bariu me 600 delet, MPB e depërtoi në Shqipëri

6 shtator-
Lajmi bëhet i ditur nga Ministria e Brendshme, e cila kishte nisur kërkimet pas alarmit të bërë nga pronari i deleve nga fshati Bogovinë i Tetovës, i cili kishte pohuar se bariu i punësuar nga Kukësi i Shqipërisë me 600 dele ishte zhdukur.

Bariu i zhdukur me 600 delet është kthyer sot në mëngjes në kopenë e fshatit Bogovinë.

Lajmi bëhet i ditur nga Ministria e Brendshme, e cila kishte nisur kërkimet pas alarmit të bërë nga pronari i deleve nga fshati Bogovinë i Tetovës, i cili kishte pohuar se bariu i punësuar nga Kukësi i Shqipërisë me 600 dele ishte zhdukur.

Sipas njoftimeve të bariut, mjegulla e dendur ka qenë arsyeja që bariu kishte humbur drejtimin dhe ishte futur në territorin e Kosovës.

Ministria e Brendshme e Maqedonisë ka vendosur depërtimin e bariut, shtetas shqiptar, për shkak të qëndrimit të paligjshëm në territorin e vendit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *