Home / Lajme / Maqedoni / Një kamion i ‘Higjienës komunale’ u përmbys në ‘Drislla’, një i vdekur

Një kamion i ‘Higjienës komunale’ u përmbys në ‘Drislla’, një i vdekur

22 shtator-
Një automjet transportues në pronë të “Higjienës komunale” sot midis orës 12 e 30 minuta dhe orës 13 në dalje të depos për mbeturina “Drislla” në Shkup ka dalë nga rruga.

Sipas informacioneve të para nga Ministria e Punëve të Brendshme, një person ka humbur jetën, ndërsa dy persona kanë marrë lëndime dhe janë transferuar në Spitalin e Qytetit në Shkup.

Për momentin në vendin e ngjarjes akoma po bëhet ekspertizë

Një i vdekur dhe gjashtë të plagosur rëndë është bilanci i aksidentit të sotëm që ndodhi në deponinë “Drislla” të Shkupit.

Aksidenti ka ndodhur kur kamioni i “Higjienës Komunale” rreth orës 13 në dalje të deponisë ka dalë nga korsia duke u rrokullisur në humnerë

. Nga Ministria e Brendshme për momentin, nuk japin detaje për aksidentin e ndodhur.

Gjithashtu lexo

Kallëzim penal deri te PSP nga Mehmeti, Llatas dhe Talevska kundër biznesmenit Palevski

Ashtu siç u informua dje nga Telegrafi, biznesmeni Ljupço Palevski është marrë në pyetje informative …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *