Home / Lajme / Rajon / Sejdiu takoi presidentin amerikan Obama

Sejdiu takoi presidentin amerikan Obama

24 shtator-
Gjatë këtij takimi, “presidenti Sejdiu e falënderoi presidentin Obama për përkrahjen e vazhdueshme që SHBA i kanë dhënë dhe po vazhdojnë t’i japin Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, është takuar të mërkurën me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, në kuadër të pritjes tradicionale vjetore që presidenti Obama organizon për liderët e shteteve.

Në komunikatën e presidencës në Prishtinë thuhet se “presidenti Obama e ka ritheksuar përkushtimin e SHBA-ve ndaj Kosovës”.

“Do të jemi me ju, do t’ju përkrahim në vazhdimësi”, citohet të ketë thënë presidenti amerikan.

Takimi është realizuar në kuadër të pritjeve tradicionale vjetore që presidenti Obama i organizon për liderët e shteteve.

Gjatë këtij takimi, “presidenti Sejdiu e falënderoi presidentin Obama për përkrahjen e vazhdueshme që SHBA i kanë dhënë dhe po vazhdojnë t’i japin Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *