Home / Lajme / Maqedoni / Anulohet derbi i javës Teteks –Shkëndija

Anulohet derbi i javës Teteks –Shkëndija

28 tetor-Me siguri gjatë ditës së sotme apo të nesërme organet kompetente do të japin saqrime zyrtare lidhur me anulimin e kësaj njdeshje si dhe do të bëjnë të ditur datën se kur e njëjta do të zhvillohet. Lajmi për anulimin e ndeshjes mes dy ekipeve tetovare është konfirmuar edhe nga ana e federatës së Futbollit të Maqedonisë

Kryendeshja e javës së 12-të në Ligën e parë republikane të futbollit ndërmjet dy skuadrave tetovare Teteksit dhe Shkëndijës është anuluar, ndërsa data se kur mund të zhvillohet kjo ndeshje akoma nuk është definuar. Këtë lajm e kanë bërë të ditur nga dy klubet.

Sipas informative zyrtare anulimi i ndeshjes Teteks – Shkëndija që ishte caktuar për ditën e shtunë në orën 14.00, bëhet për shkaqe sigurie.

Me siguri gjatë ditës së sotme apo të nesërme organet kompetente do të japin saqrime zyrtare lidhur me anulimin e kësaj njdeshje si dhe do të bëjnë të ditur datën se kur e njëjta do të zhvillohet. Lajmi për anulimin e ndeshjes mes dy ekipeve tetovare është konfirmuar edhe nga ana e federatës së Futbollit të Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *