Home / Sport / DESPOTOVSKI LARGOHET NGA RENOVA

DESPOTOVSKI LARGOHET NGA RENOVA

“Më në fund jam futbollist i lirë edhe pse ende nuk kam marrë dokumentet nga Renova. Për arsye personale doja të largohem dhe drejtuesit e klubit më premtuan se do më lejojnë një gjë të tillë. Kam kaluar vite të mira në Renovë, me të cilët fituam titullin e kampionit, ndërsa kësaj skuadre i dëshiroj çdo të mirë në të ardhmen. Për momentin nuk kam skuadër, por pritet që së shpejti kjo gjë të zgjidhet”, – deklaroi tani më ish-futbollisti i Renovës, Vlladimir Despotovski.

Vlladimir Despotovski ka paralajmëruar largimin e tij nga tabori i skuadrës kampione, Renovës. Mbrojtësi ka zbuluar se me drejtuesit e skuadrës nga Xhepçishti ka gjetur akordin për prishjen e marëveshjes, ndërsa së shpejti pritet të marrë fletëçregjistrim. Pasi të ketë dokumentet në dorë, ai do të kërkojë skuadrë të re, ndërsa për momentin është në bisedime me disa ekipe, por ende nuk ka ndonjë gjë konkrete.
“Më në fund jam futbollist i lirë edhe pse ende nuk kam marrë dokumentet nga Renova. Për arsye personale doja të largohem dhe drejtuesit e klubit më premtuan se do më lejojnë një gjë të tillë. Kam kaluar vite të mira në Renovë, me të cilët fituam titullin e kampionit, ndërsa kësaj skuadre i dëshiroj çdo të mirë në të ardhmen. Për momentin nuk kam skuadër, por pritet që së shpejti kjo gjë të zgjidhet”, – deklaroi tani më ish-futbollisti i Renovës, Vlladimir Despotovski. Ndërkohë edhe drejtori sportive i Renovës, Lirim Sahiti, konfirmoi ndërprejen e bashkëpunimit me mbrojtësin. “Despotovski nuk është më pjesë e Renoëvs edhe pse mbetet që t’ia dorëzojmë dokumentet. Kemi ndërperë bashkëpunimin dhe nuk do t’i bëjmë problem në gjetjen e një skuadre tjetër. Vlerësojmë kontributin që ka dhënë në skuadrën tonë në të kaluarën dhe i dëshirojmë çdo të mirë në të ardhemen”, – u shpreh Sahiti.

Gjithashtu lexo

Minutat e para të Neymarit ndaj Toulouse: Përlotet, driblon bukur, godet shtyllën dhe në fund shënon gol (Foto/Video)

Fillimi i ndeshjes së Neymarit me Paris Saint Germainin ndaj Toulouse ka nisur me emocione …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *