Home / Lajme / Maqedoni / Familjarë të Gërvallës nesër në PDSH

Familjarë të Gërvallës nesër në PDSH

20 tetor-
Familjari i Gërvallajve do të pritet nga personalisht nga kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, Vizita e familjarit të kësaj familje, korespodon me ngjarjet e fundit të cilët shokuan opinionin e gjërë, kun ë këto dosje dyshohet se njëri prej tre funkisonarëve të lartë të BDI-së ka qenë i involvuar në spiunimin e Jusuf dhe Bardhosh Gërvallës, si dhe Kadri Zekës.

Pas dorëzimit të dosjeve, nga ana e profesorit Shpend Lushi, pranë komisionit për verifikimin e fakteve, në të cilët dosje dyshohet se tre funskionarë të lartë të BDI-së kanë qenë bashkëpunëtor të shërbimit sekret jugosllav, nesër pritet në Tetovë, në selinë e PDSH-së, të qëndrojë Hysen Gërvalla, vëllau i dy heronjëve Jusu dhe Bardhosh Gërvalla.

Familjari i Gërvallajve do të pritet nga personalisht nga kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, Vizita e familjarit të kësaj familje, korespodon me ngjarjet e fundit të cilët shokuan opinionin e gjërë me publikimin e dosjeve.

Familja Gërvalla, disa ditë më parë në një reagim public, ka bërë të ditur se dosjet do t`I dërgojë para hetuesisë së Gjermanisë, Shqipërisë dhe Kosovës, për të zbardhur të vërtetën e vrasjes së dy pjesëtarëve të kësaj familje, të cilët u vranë në vitin 1981 në Gjermani, gjatë një atentati të kryer nga UDBA.

Gjithashtu lexo

Arrestohet 51 vjeçari në ‘Tabanoc’, një ndër personat e kërkuar nga INTERPOLI

Më 16.08.2017, rreth orës 20:15 në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, nga ana e policëve është arrestuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *