Home / Lajme / Maqedoni / Gjehet një trup i pajetë në Vardar

Gjehet një trup i pajetë në Vardar

26 tetor-
Nga policia thanë se trupi i pajetë i gruas, sipas deklaratave të peshkatarëve, në lum mundë të ketë qëndruar që prej ditës së djeshme kur ata e kishin parë prej larg por nuk e kishin besuar se bëhët fjalë për trup njeriu.

Sot rreth orës 11, në lumin Vardar në Shkup, në afërsi të urës Kombet e Bashkuara është gjetur një trup i pajetë.

Sipas dhënave të policisë bëhet fjale për kufomën e një gruaje të moshës rreth 70 vjeçare. Rasti në polici është paraqitur nga një person i cili kishte dalë rreth lumit për të gjujatur peshq dhe në një moment kishte vërejtur disa degë drunjsh në të cilat kishte qenë e ngatërruar gruaja pa jetë.

Nga policia thanë se trupi i pajetë i gruas, sipas deklaratave të peshkatarëve, në lum mundë të ketë qëndruar që prej ditës së djeshme kur ata e kishin parë prej larg por nuk e kishin besuar se bëhët fjalë për trup njeriu.

Nga policia njoftuan se trupi i pajetë do të dërgohet në obduksion ku edhe do të bëhet identifikimi i saj dhe hollësitë se cila ka qenë arsyeja e vdekjes së saj

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *