Home / Lajme / Maqedoni / Të premten vjen ftohti

Të premten vjen ftohti

5 tetor-
Reshjet e shiut do të ndërprehen të premten, prej kur od të shënohet rënie e madhe e temperaturave. Rënie posaçërisht do të ketë në orët e mëngjesit, kurse në disa vende temepratuat do të zbresin deri në minur 3 gradë

Deri të enjten mot me shi, kurse prej të premten temperatuat do të shkojnë në minus. Këto janë paralajmërimet e meteorologëve për motin, gjatë ditëve të ardhshme. Deri të enjten Maqedonia od të jetë nën ndikim të rrymave ajrore me lagështi, kurse në disa vende do të ketë reshje të shiut mbi 30 litra në metër katror. Gjatë kësaj periudhe herë pas here do të ketë paraqitje të vetëtimave dhe bubullimave. Reshjet e shiut do të ndërprehen të premten, prej kur od të shënohet rënie e madhe e temperaturave. Rënie posaçërisht do të ketë në orët e mëngjesit, kurse në disa vende temepratuat do të zbresin deri në minur 3 gradë

Gjithashtu lexo

DAÇIÇ NE E DIMË PËR ÇFARË JENI MARRË VESH – (VIDEO)

Serbia pretendon se shërbimet e inteligjencës së Maqedonisë kanë përgjuar diplomatët e saj por edhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *