Home / Lajme / Maqedoni / Vidhen 350 euro nga internet kafeja në Sllatinë

Vidhen 350 euro nga internet kafeja në Sllatinë

12 tetor-
Dëmtime tjera në lokal nuk janë bërë përveç vjedhjes së parave, me të cilët pronari është dashur të paguajë punëtorët dhe llogaritë tjera të rrymës dhe telefonisë. Internet kafeja ndodhet në qendër të fshatit por vjedhësit kanë arritur të largohen në shpejtësi pa u vërejtur nga askush.

Tetovë, 12 tetor-Në orët e hershme të mëngjesit të ditës së hënë, persona të panjohur me forcë e kanë hapur derën e internet klubit “Neting” në fshatin Sllatinë, pronë e 23 vjeçarit A.Selimi.

Sipas raportit të policisë, pasi vjedhësit kanë hy brenda nga dy sirtarë kanë 23.500 denarë dhe pa u vërejtur nga askush kanë ikur në drejtim të panjohur.

Dëmtime tjera në lokal nuk janë bërë përveç vjedhjes së parave, me të cilët pronari është dashur të paguajë punëtorët dhe llogaritë tjera të rrymës dhe telefonisë. Internet kafeja ndodhet në qendër të fshatit por vjedhësit kanë arritur të largohen në shpejtësi pa u vërejtur nga askush.

Mënjehër pas kësaj vjedhje në teren kanë dalur policia e cila punon për zbardhjen e plotë të këtij rasti.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *