Home / Lajme / Rajon / Yllka Gashi aktorja më e mira në “Apolon”

Yllka Gashi aktorja më e mira në “Apolon”

7 tetor-
Në njoftimin për media të lëshuar nga Teatri Ndërkombëtar i Kosovës (TTK), thuhet se ky institucion u paraqit me shfaqjen, “Vdekja dhe Vasha” në regji të Fatos Kryeziut, me ç’rast kjo shfaqje njëkohësisht bëri edhe hapjen e festivalit .

Në Festivalin e nëntë ndërkombëtarë të aktrimit “Apolon” i cili u mbajt në Fier të Shqipërisë, mes 2 e 6 tetor 2010, aktorja kosovare Yllka Gashi, që luajti në shfaqjen “Vdekja dhe Vasha” rrëmbeu çmimin e aktores më të mirë e festivalit.

Në njoftimin për media të lëshuar nga Teatri Ndërkombëtar i Kosovës (TTK), thuhet se ky institucion u paraqit me shfaqjen, “Vdekja dhe Vasha” në regji të Fatos Kryeziut, me ç’rast kjo shfaqje njëkohësisht bëri edhe hapjen e festivalit .

Prej gjithsej dy çmimeve sa ishin të parapara, si aktori-aktorja më e mirë Yllka Gashi u shpall fituese e çmimit të parë “Apolon Adonis”.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *