Home / Lajme / Maqedoni / Era shkakton dëme në mbarë qytetin

Era shkakton dëme në mbarë qytetin

29 nëntor-
“Ne do të kërkojmë nga ministria e arsmit që të vijë dhe të sheh gjendjen e dritareve ku në këtë mënyrë rrezikohet edhe jetërat e nxënsësve në këtë shkolle thotë”, tha Halit Deari drejtor i shkollës së mesme të mjekësisë “Nikolla Shtejn”, në Tetovë.

Era e fuqishme që mbuzitroi në rajonin e Tetovës ka skaktuarë dëme të mëdhaja në objektete publike dhe private.Në shkollën e mesme të mjekësisë era e fuqishme ka nxjerë nga vendi i tyre disa dritare të kësaj shkolle por për fat të mirë nuk ka viktima apo të lënduar. Era e fuqihme nxori në pah edhe materialin e dobët të dritareve të kësajë shkolle.

“Ne do të kërkojmë nga ministria e arsmit që të vijë dhe të sheh gjendjen e dritareve ku në këtë mënyrë rrezikohet edhe jetërat e nxënsësve në këtë shkolle thotë”, tha Halit Deari drejtor i shkollës së mesme të mjekësisë “Nikolla Shtejn”, në Tetovë.

Sipas tij, era e fuqishme ka thyer edhe vitrinën e shitores së ndërrmarjes Harbini Kozmetik e cila gjendet në rrugën e Ilindenit me ç`rast është shkaktuarë dëm material por fatmirësisht nuk ka të lënduarë.Nëpër pjesë të ndryshme të qytetitë, ka edhe dëme të tjera, shumë pullaze të dëmtuara dhe disa drunjë të shkulur.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *