Home / Sport / Federer fitoi ATP turneun e Londrës

Federer fitoi ATP turneun e Londrës

Roger Fedrer i dyti në ranglisten ATP mbylli gerën për një orë e 37 minuta duke mundur spanjollin Rafael Nadal me rezultat 6-3 3-6 6-1.

Roger Federer ka mposhtur në finale kundërshtarin e tij Rafael Nadal dhe kështu ka fituar për të pestën herë turneun ATP Master.Roger Fedrer i dyti në ranglisten ATP mbylli gerën për një orë e 37 minuta duke mundur spanjollin Rafael Nadal me rezultat 6-3 3-6 6-1.

Turneu Master i zhvilluar në kryeqytetin Britanik për tenistin zviceran sjell një premi prej 2.227.500 stërlinave.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *