Home / Sport / Worley realizon ëndrrën në Aspen

Worley realizon ëndrrën në Aspen

Worley fitoi në garën e sllallomit të madh në Kolorado në saje të skijimit të shkëlqyeshëm në lëshimin e dytë, kur dominoi tërësisht ndaj konkurrencës.

Skitarja franceze Tessa Worley ka arritur fitoren e saj të parë në Kupën e Botës në ski alpin, madje në shtegun e saj të preferuar në Aspen të Kolorados në SHBA. Worley fitoi në garën e sllallomit të madh në këtë qendër të njohur skitare në saje të skijimit të shkëlqyeshëm në lëshimin e dytë, kur dominoi tërësisht ndaj konkurrencës. Worley, 21 vjeçare, përfundoi para gjermanes Viktoria Rebensurg dhe austriakes Kathrin Holzl. Rebensubrg është lidere në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës tek femrat.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *