Home / Lajme / Maqedoni / Bejta akuzon Osmanin

Bejta akuzon Osmanin

28 dhjetor-
Edhe përkundër akuzave të ndërsjellta në mes të kryetarit të tanishëm të komunës së Gostivarit Rufi Osmani dhe ish kryetarit Nevzat Bejta, për keqpërdorimin e funksioneve dhe paralajmërimeve do të ngrenë akpadi penale deri më tani , nuk ka asnjë aktpadi penale në mes tyre.

Ish kryetari I komunës së Gostivarit Nevzat Bejta sot përmes një pres koference ka akuzuar kryetarin aktual të komunës së Gostivarit, Rufi Osmanin se gjatë mandatit dy vjeçar nuk ka realizuar asnjë investim serioz në infrastukturën komunale , në shkolla dhe rrugë kanalizime etj.

Bejta poashtu akuzoi më tej Osmanin se gjatë qeverisjes së tij me komunën është duke krijuar një mafi urbane me kompani të afërta më kryetarin Osmani ndërkaq, tha se janë mbyllur disa udhëkryqe ku është shkaktuar një kaos në komunikacion.

Bejta nënvizoi se edhe me buxhetin për vitit 2011 nuk është paraparë asnjë investim serioz.

Edhe përkundër akuzave të ndërsjellta në mes të kryetarit të tanishëm të komunës së Gostivarit Rufi Osmani dhe ish kryetarit Nevzat Bejta, për keqpërdorimin e funksioneve dhe paralajmërimeve do të ngrenë akpadi penale deri më tani , nuk ka asnjë aktpadi penale në mes tyre.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *