Home / Lajme / Maqedoni / EL Hilall takim me bursistët dhe bëmirësit

EL Hilall takim me bursistët dhe bëmirësit

31 dhjetor-
Sipas kryetarit të kësaj shoqate Behuxhdin Shehapi, manifestimi I këtillë është takimi me bursitët që janë rreth 60 të cilët shumica janë studentë, dhe me bëmirësit apo ata që ndajnë mjete për këta bursistë.

Organizata Humanitare El Hilall, mbrëmë në restoran Emka, në Tetovë, ka organizuar takimin tradicional me bursistët dhe me bëmirësit e kësaj shoqate.

Sipas kryetarit të kësaj shoqate Behuxhdin Shehapi, manifestimi I këtillë është takimi me bursitët që janë rreth 60 të cilët shumica janë studentë, dhe me bëmirësit apo ata që ndajnë mjete për këta bursistë.

Edhe sponzorët shprehen se e kanë për obligim q ëtë dnihmojnë studentët dhe nxënësit në rrugën e tyre të shkollimit, sidomos ato që nuk kanë mundësi të shkollohen, ndërsa kanë aftësi shkollimi.

Edhe bursitët shprehen të kënaqur me iniciativat e këtilla dhe ato shpresojnë edhe se më shumë biznesmen do të jenë pjesë e këtyre projekteve.

Ndryshe, këtë vit është arritur numër rekord I busritetëve , diku rreth 60 janë që marrin bursë nga shoqata humanitare El Hilall.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *