Home / Lajme / Maqedoni / Osmani kërcënon Bejtën me padi penale

Osmani kërcënon Bejtën me padi penale

29 dhjetor-
Osmani deklaroi se ai është akoma në luftë me mafinë urbane dhe ka akuzuar se Bejtën për krijimin mafisë urbane. Osmani publikoi edhe foto të në të cilat sipas Osmanit, Bejta, pronarëve u ka premtuar legalizimin e objekteve.

Kryetari I komunës së Gostivarit Rufi Osmani, duk iu përgjigjur akuzave të djeshme të ish kryetarit Nevzat Bejta, tha se në vitin 2011, edhe atë në pres konferencën me gazetarë do të inicojë padi penale ku edhe në atë pres konferencë do të tregojë arsyet e akzuës.

Ndërkaq, sot Osmani, ka hedhur poshtë të gjitha akuzat e Bejtës dhe të njejtat I ka quajtur shpifje.

Osmani deklaroi se ai është akoma në luftë me mafinë urbane dhe ka akuzuar se Bejtën për krijimin mafisë urbane. Osmani publikoi edhe foto të në të cilat sipas Osmanit, Bejta, pronarëve u ka premtuar legalizimin e objekteve.

Ai hodhi poshtë edhe akuzat e mbylljes së udhëkryqit dhe keqmenaxhimin e komunikacionit.

Osmani deklaroi se viti 2011 do të jetë viti i investimeve kapitale duke i përmeduar disa prej tyre.
Ndryshe, këto nuk janë akuzat dhe kundërkazat e para mes Osmanit dhe Bejtës për sa i përket menaxhimit me komunën e Gostivarit

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *