Home / Lajme / Rajon / Rritet niveli i ujit në zonat e përmbytura të Shkodrës

Rritet niveli i ujit në zonat e përmbytura të Shkodrës

21 dhjetor-
Sipas të dhënave, mësohet se sot janë përmbytur 1 mijë hektarë tokë, duke iu shtuar hektarëve të përmbytur më parë, transmeton Or

Rritet niveli i ujit në zonat e përmbytura në Nënshkodrës. Rritja e nivelit të ujit dhe tokës së përmbytur ka ndodhur si pasojë e shkarkimeve në kaskadën e Drinit.

Sipas të dhënave, mësohet se sot janë përmbytur 1 mijë hektarë tokë, duke iu shtuar hektarëve të përmbytur më parë, transmeton Ora-news.

Ndërkohë situata po rëndohet për shkak të shkarkimeve të rritura, ndërsa i është bërë thirrje banorëve në zonat e përmbytura të evakuohen nga shtëpitë e tyre.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *