Home / Sport / Zyrtare: Afelai vishet blaugrana

Zyrtare: Afelai vishet blaugrana

Vizita mjekësore, firma dhe prezantimi: Ibrahim Afelai nis zyrtarisht aventurën e tij të re me Barcelonën.

Pasi iu nënshtrua vizitave mjekësore, mesfushori holandez nënshkroi marrëveshjen që e lidh me klubin katalanas për katër vitet e ardhshme. Në kontratë ekziston një klauzolë sipas së cilës për prishjen e kontratës, klubet e interesuara duhet të paguajnë 100 milionë euro.

“Jam shumë i lumtur që bëj pjesë në skuadrën më të mirë në botë. Barcelona është një ëndërr që e kam pasur qysh në vogëli. Kur më thirrën, thashë menjëherë ‘po’”, pohoi 24-vjeçari, i cili do të mbajë numrin 20 në fanellë, të njëjtin që kishte te PSV-ja. “Këtu ka shumë lojtarë të mëdhenj, do të punoj fort për të fituar një vend”, shtoi.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *