Home / Lajme / Botë / 15 të vrarë në Pakistan

15 të vrarë në Pakistan

17 janar-
Sipas policisë, është e paqartë se eksplodimi a ishte shkaktuar nga bomba apo cilindri i gazit.

Së paku 15 vetë janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur nga eksplodimi në një autobus në pjesën veriperëndimore të Pakistanit, ka njoftuar policia.

Sipas policisë, është e paqartë se eksplodimi a ishte shkaktuar nga bomba apo cilindri i gazit.

Në çastin e eksplodimit, autobusi po qarkullonte ndërmjet qyteteve Hangu dhe Kohat.

Militantët islamikë, në këtë territor, shpeshherë ndërmarrin sulme kundër forcave të sigurisë dhe civilëve.(Foto:AP)

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *