Home / Lajme / Maqedoni / BDI në zgjedhe pas përmbushjes së premtimeve

BDI në zgjedhe pas përmbushjes së premtimeve

19 janar-
Ahmeti theksoi se kur të zgjidhet çështja e emrit të fillojw më punë zonat ekonomike dhe të filloj së ndërtuari koridori 8 atëher BDI është e gatëshme kur të duan të dal në zgjedhje.A

Kryetari I Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti nw takimin me banorët e Drenovecit të Tetovës përsëriti qëndrimin se BDI nuk është për zgjedhej të parakoheshme edhe pse kjo parti ka një reting të lartë por kjo parti do zgjedhjen e emrit dhe zhvillimin ekonomik të vendit për të gjith qyetarët e Maqedonisë.

Ahmeti theksoi se kur të zgjidhet çështja e emrit të fillojw më punë zonat ekonomike dhe të filloj së ndërtuari koridori 8 atëher BDI është e gatëshme kur të duan të dal në zgjedhje.Ahmeti poashtu ka folur se perspektiva e tw rrinjwve duhet tw jetw nw vendlindje dhe jo drejt evropws.

Ndwrkaq, ai tha se edhe pse ka njw rejting tw lartw duke ju referuar sondazheve tw fundit, theksoi se pwrparwsi kanw çwshtjet tjera se sa zgjedhjet.
Pwr projektet tjera infrastrukturore dhe kapitale, pwr programin e BDI-sw foli edhe ministri i Ekonomisw Fatmir Besimi.

Në këtë takim morën pjesë edhe deputete të Bashkimit Demokrtaik për Integrim si dhe kryetari i degës sëTetovës Atilla Rexhepi si sipatizant të kësaj partie qeveritare. (U.H)

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *