Home / Lajme / Rajon / Berisha: Urdhër-arrestet për gardistët, puçi i dytë

Berisha: Urdhër-arrestet për gardistët, puçi i dytë

24 janar-

Berisha e konsideroi punёn e policisё sё shtetit pёrgjatё demostratёs tё 21 janarit si njё punё heroike dhe profesionale. Ai shtoi se policia pёrjetoi 5 orё sulme barbare nga demostruesit.

Kryeministri Berisha nё njё takim me pononjёsit e policisё sё shtetit paralajmёroi liderin e partisё socialiste Edi Rama pёr demostratёn qё do tё mbajё tё premten me mbёshtetёsit e tij, qё tё mos guxojё qё ti afrohet institucioneve qeveritare. Berisha akuzoi sёrisht liderin e Partisё Socialiste Edi Rama si organizuesin e grushtit tё shtetit dhe kёtё sipas tij ai e bёri vetёm e vetёm pёr ti zёnё vendin.

Berisha e konsideroi punёn e policisё sё shtetit pёrgjatё demostratёs tё 21 janarit si njё punё heroike dhe profesionale. Ai shtoi se policia pёrjetoi 5 orё sulme barbare nga demostruesit.

Kryeministri Berisha gjithashtu u shpreh se ёshtё kёrkuar ndihmё nga vendet tё ndryshme pёr tё dёrguar ekspertё pёr tё hetuar, pasi sipas tij, grushti i shtetit nuk mund tё kalojё pa u hetuar.

Gjithashtu lexo

Rrahje masive në Shkup

Në një restorant në rrugën “Bosnja dhe Hercegovina” në Shkup ka ndodhur një rrahje mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *