Home / Sport / Burim Guxhufi firmos me Rininë

Burim Guxhufi firmos me Rininë

Sulmuesi shkupjan Burim Guxhufi është futbollist i ri i skuadrës ambicioze të Rinisë.

Gostivarasit synojnë të krijojnë ekip të fortë që do të synojë kreun e tabelës në Ligën e Dytë dhe në këtë drejtim janë duke angazhuar futbollistë cilësorë. Guxhufi i cili është ‘fëmijë’ i Slloga Jugomagnatit, në pranverë do të udhëheqë sulmin e Rinisë, së bashku me Hasan dhe Nuhiun. Guxhufi përvec Sllogës, ka luajtur edhe te skuadra e Skopjes dhe në kampionatin e Kosovës, ndërsa edhe pse para disa viteve nënshkruajti me Shkëndijën e Tetovës, megjithatë shkaku i një dëmtimi nuk arriti të luajë asnjëherë për ‘kuq e zinjtë’.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *