Home / Lajme / Maqedoni / Edhe Demokracia e Re braktisë Parlamentin

Edhe Demokracia e Re braktisë Parlamentin

230 janar-
Siç merr vesh televizioni Koha , pas LSDM-së, edhe Demokracia e Re pritet të vendosë ta bojkotojnë punën e Parlamentit. Lidhur me këtë, sot në mesditë do të deklarohet kreu i këtij subjekti politik, Imer Selmani.

Këshilli Qendror i Demokracisë së Re do të mbajë mbledhje të jashtëzakonshme ku në rend të ditës do të jetë shqyrtimi i situatës aktuale politike në vend dhe vendimi për veprimin e mëtutjeshëm të partisë.

Siç merr vesh televizioni Koha , pas LSDM-së, edhe Demokracia e Re pritet të vendosë ta bojkotojnë punën e Parlamentit. Lidhur me këtë, sot në mesditë do të deklarohet kreu i këtij subjekti politik, Imer Selmani.

Zëdhënësi i DR-së, Arjanit Hoxha deklaroi se, një kohë të gjatë në Maqedoni nuk ka dialog politik dhe demokraci parlamentare.

“Të vetmit fajtorë për këtë situatë janë BDI-ja dhe VMRO-DPMNE-ja. Prandaj, të dielën Këshilli Qendror i partisë me propozim të Kryetarit të partisë do të vendos nëse Demokracia e RE edhe më tutje do të jetë pjesë e dialogut politik mes të shurdhërve ose veprimin e saj politik do ta realizojë atje ku janë problemet reale politike, ekonomike apo sociale” tha Arjanit Hoxha, zëdhënës i DR-së.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *