Home / Sport / Milani zyrtarizon blerjen e holandezit Emanuelson

Milani zyrtarizon blerjen e holandezit Emanuelson

Mbrojtësi holandez Urbi Emanuelson është goditja e radhës nga Milani në merkaton e janarit.

Marrëveshja mes klubit italian dhe futbollistit holandez është arritur disa ditë më parë, por vetëm mbrëmë para ndeshjes me Çezenën është arritur zyrtarizmi.

Emanuelson ka nënshkruar një kontratë për 3.5 vjet me Milanin, pas gjashtë vitesh me Ajaksin e Amsterdamin. Mbrojtja është reparti më i dobët i Milanit këtë sezon, dhe me ardhjen e re pritet të plotësohet një boshllëk.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *