Home / Lajme / Rajon / Ngjela: Protestat masive do të vazhdojnë

Ngjela: Protestat masive do të vazhdojnë

29 janar-
Kreu i PLD-së tha se “tubimi ishte një hap i madh para për lirinë në Shqipëri”. Nga ana tjetër ai vlerësoi dhe mënyrën sesi ju përgjigjen thirrjes për homazhe qytetarët.

Kryetari i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela deklaroi sot në emër të Opozitës së Bashkuar se protestat masive të qytetarëve do të vazhdojnë.

Në një deklaratë për mediat Ngjela u ndal në demonstratën homazh të zhvilluar dje në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, për nder të tre viktimave.

Ai u shpreh se me këtë demonstratë “është bërë një hap gjigant drejt perëndimit”.

Kreu i PLD-së tha se “tubimi ishte një hap i madh para për lirinë në Shqipëri”. Nga ana tjetër ai vlerësoi dhe mënyrën sesi ju përgjigjen thirrjes për homazhe qytetarët.

Ngjela shtoi se shqiptarët dje treguan se “janë të qytetëruar dhe evropian”.

Gjithashtu lexo

Rrahje masive në Shkup

Në një restorant në rrugën “Bosnja dhe Hercegovina” në Shkup ka ndodhur një rrahje mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *