Home / Sport / Ryan Babel drejt Bundesligës

Ryan Babel drejt Bundesligës

Liverpool ka konfirmuar se është arritur një marrëveshje mes klubit anglez dhe gjermanëve të Hoffenheim për transferimin e hollandezit Ryan Babel në Bundesligë.

Liverpool ka konfirmuar se është arritur një marrëveshje mes klubit anglez dhe gjermanëve të Hoffenheim për transferimin e hollandezit Ryan Babel në Bundesligë.

Shuma për të cilën është arritur marrëveshja nuk është bërë e ditur.

24-vjeçari ka luajtur me Liverpool që nga viti 2007, kur u transferua nga hollandezët e Ajax.

Tani mbetet vetëm që Hoffenheim të arrijë një marrëveshje me vetë mesfushorin hollandez.

Babel është një prodhim i akademisë së famshme të Ajax dhe ka debutuar me ekipin e parë të gjigandëve hollandezë në shkurt të vitit 2004.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *