Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi: Ky vit do të jetë zgjedhor

Thaçi: Ky vit do të jetë zgjedhor

16 janar-
Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi deklaroi se ky vit do të jetë zgjedhor dhe se partia e tij ka nisur të jetë aktive.

“Për mua dhe për PDSH-në ky vit llogaritetet vit zgjedhor, por ne nuk bëjmë reklama të na përcjellin televizionet, jemi shumë aktiv punojmë dhe planet i kemi që bindshëm t’i fitojmë zgjedhjet dhe unë jam i bindur që do t’i fitojmë por me qetësi”, deklaroi Thaçi, pas një takimi me Forumin e Gruas të PDSH-së në Tetovë.

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi deklaroi se ky vit do të jetë zgjedhor dhe se partia e tij ka nisur të jetë aktive.

“Për mua dhe për PDSH-në ky vit llogaritetet vit zgjedhor, por ne nuk bëjmë reklama të na përcjellin televizionet, jemi shumë aktiv punojmë dhe planet i kemi që bindshëm t’i fitojmë zgjedhjet dhe unë jam i bindur që do t’i fitojmë por me qetësi”, deklaroi Thaçi, pas një takimi me Forumin e Gruas të PDSH-së në Tetovë.

Duke komentuar takimet e fundit të kreut të BDI-së, Ali Ahmeti nëpër vendbanimet shqiptare, ai theksoi se kjo parti është në hall të madh, për shkak të asaj siç tha ai “eksplodimeve dhe tradhtive të brendshme.

“Kundërshtarët tonë politik janë në hall të madh për shkak të eksplodimeve të brendshme të tradhtive të brendshme. Kryesia e PDSH-së në fillim të javës do të vendos lidhur me pjesëmarrjen në takimin e liderëve të ftuar nga presidenti Gjorgji Ivanov.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *